«Мова — це не тільки засіб спілкування, це ще й спосіб пізнання світу»
Г. Сковорода
У ці сонячні березневі дні у ВПУ№21 м. Івано–Франківська відбувся методичний тиждень циклової комісії філологічних дисциплін, у межах якого було проведено низку виховних заходів та відкритих уроків.
Викладач Віра Прунько провела відкритий урок української мови з теми «Дієслово у Шевченкових рядках: між поезією і граматикою» у групі ЗВ-25. Учні не просто повторювали відомості про дієслово та його форми, а й закріпили знання на практиці, аналізуючи поезію Тараса Шевченка. Вони працювали з поетичними рядками Кобзаря, визначали у них дієслова і його форми. Усвідомили, як майстерно поет використовував цю частину мову для створення образності, динаміки та емоційної виразності. Виявилося, що граматика може бути не просто сухою наукою, а справжнім мистецтвом, коли вона вплетена в рядки геніального поета.

Цікавий та актуальний тематичний захід «Світ без ярликів: руйнуємо стереотипи разом» провела Оксана Кавака для учнів групи ОПЗ -28. Як часто ми зіштовхуємося зі стереотипами? Чи замислюємося, як вони впливають на нас і наше оточення? Під час заходу учасники переглядали відеоматеріали, аналізували реальні життєві історії та шукали способи протистояти шаблонному мисленню. Виконуючи інтерактивні вправи, вони не лише навчилися розпізнавати стереотипи, а й отримали практичні навички їх подолання.

Родзинкою заходу стало знайомство з відповідними англійськими термінами, що дало змогу розширити їх словниковий запас. Відкритий урок «Традиційна кухня – це історія, яку можна скуштувати», який провела викладач Світлана Замулінська у групі ЕЗС-14/ЗВ-15, став справжньою
подорожжю у світ смаків та традицій. Адже кухня – це не лише їжа, а й історія, культура, пам’ять народу. Завдяки інтерактивним технологіям учні досліджували особливості національних страв, вчилися описувати їх німецькою мовою та навіть ділилися власними кулінарними вподобаннями. Учні з ентузіазмом взяли участь у грі “Wortigel”, що дозволило їм повторити лексичні одиниці у цікавій ігровій формі. Після цього вони закріплювали вивчені слова за допомогою “Chunks”, що допомогло їм зрозуміти, як використовувати нові лексичні одиниці в контексті. Прослухавши текст про історію німецької кухні, вони з успіхом виконали тестові завдання. Завершився урок захоплюючою грою Kahoot, яка не тільки підсумувала вивчений матеріал, а й створила чудову атмосферу здорового змагання серед учнів.

Конкурс читців «Вічний дух Шевченкового слова», присвячений 211-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, організований викладачем Вірою Кубарич, став справжньою окрасою методичного тижня ! Учні з особливим трепетом декламували поезії Тараса Григоровича, відчуваючи кожне слово його безсмертних рядків. Атмосфера була пронизана духом Шевченка – щирістю, боротьбою, глибоким патріотизмом. Дехто читав знайомі всім рядки, а хтось відкрив для себе нові, маловідомі твори Кобзаря. Але всі, без винятку, відчули ці моменти, як щось близьке та рідне, що торкнулося найглибших куточків душі.

Завершальним акордом методичного тижня філологічних дисциплін стала презентація третього випуску літературно-мистецького альманаху «Інтерв’ю з собою», яку провела викладач Зіновія Рудик. Цей випуск альманаху був особливим, адже він присвячений випускнику ВПУ-21 м. Івано-Франківська, Роману Конарському – воїну, який віддав своє життя за Батьківщину. Роман повернувся на щиті у своє рідне місто Тисмениця, залишивши нам своє поетичне слово, що стало символом безсмертя та гідності.
Атмосфера заходу була неймовірно теплою та емоційною. Присутні мали змогу познайомитися із творчою командою учнів: Іваном Туранським, Петром Павлюком, Наталією Дубенською, Станіславом Циганковим, Владиславом Ступ’яком які представили свої проєкти у третьому випуску альманаху.
Особливим моментом заходу була авторська пісня Миколи Семчука «Чуєш, мала?», яка глибоко вразила всіх присутніх. Ця презентація стала справжнім святом поезії , де поетичне слово молодих талановитих авторів об’єдналося з пам’яттю про Героя. Присутні отримали незабутні
враження і ще раз переконалися, що талант і патріотизм нашої молоді не мають меж! Методичний тиждень циклової комісії філологічних дисциплін залишив у серцях його учасників яскраві емоції, нові знання та бажання творити.


No Comments