В рамках проєкту з модернізації підготовки кваліфікованих робітників 26 січня 2021 року на базі ВПУ № 21 м. Івано-Франківська відкрито навчально-практичний центр (НПЦ) зварювальних технологій.
НПЦ включає навчальну лабораторію та виробничу майстерню. Проведено їх поточний ремонт та переоснащення.
Для лабораторії придбано дуговий тренажер зварника та інтерактивну панель.
Придбано 16 одиниць зварювального обладнання фірми Fronius для виконання ручного дугового, напівавтоматичного в середовищі захисних газів та аргонодугового зварювання, а також обладнання для підготовки металу до зварювання. Також придбано захисні маски та спецодяг для майстрів виробничого навчання.
На створення НПЦ витрачено 3 433 тис. грн., з них:
- державна субвенція – 2 420 тис.;
- місцевий бюджет – 774 тис.;
- власні надходження – 239 тис.
На відкритті центру побували: Андрій Бойчук, голова Івано-Франківської ОДА; Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська, Андрій Сташків, заступник директора департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА; Ігор Максимчук, директор департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради; Віктор Синишин, секретар Івано-Франківської міської ради; Петро Шкутяк, заступник міського голови Івано-Франківська; Ігор Попадюк, директор департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради, а також роботодавці: Галина Волошин, директор ТзОВ «Дена Метал Україна», Віктор Павлюк, головний інженер АТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод».
Окрім відкриття навчально-практичного центру відбулась презентація обладнання, яке було придбане у рамках румунсько-українського проєкту «STEM освіта у професійних училищах та спеціалізованих школах». Всього придбано 11 найменувань механічного обладнання, оснастки та інструменту.
Навчально-практичний центр на базі Вищого професійного училища №21 м. Івано-Франківська буде забезпечувати ринок праці висококваліфікованими робітничими кадрами та фахівцями освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра за напрямом «Зварювання».
На цьому робота у проєктах не зупиняється. Зараз училище працює над впровадженням німецько-українського проєкту «Партнерство у сфері професійної освіти в Україні», який втілює Освітній центр баварської економіки (BBW). Втілення цього проєкту дасть можливість майстрам і викладачам училища пройти стажування і навчання на сучасному обладнанні підприємств України та Німеччини, а також додаткових вкладень для модернізації матеріально-технічної бази.
No Comments