Your WordPress Page

ЗАПРОШУЄМО ВИПУСКНИКІВ 11-Х КЛАСІВ НА НАВЧАННЯ ЗА ДУАЛЬНОЮ ФОРМОЮ НА ПРОФЕСІЇ ОПЕРАТОР ВЕРСТАТІВ З ПРОГРАМНИМ КЕРУВАННЯМ ТА ЗВАРНИК! 30% ЛЕКЦІЇ - 70% ПРИКТИКА НА ПІДПРИЄМСТВІ

’’Закохана в небо”

’’Закохана в небо”

’’Закохана в небо”

01

21 грудня викладачем фізики Гринюк І.Р.  було проведено виховний захід: ’’Закохана в небо”, присвячений 115-й річниці від дня народження Олени Іванівни Казимирчак-Полонської, видатного українського астронома, дослідника руху комет, доктора фізико-математичних наук; Предметом досліджень Олени Полонської стали малі космічні тіла й один із найскладніших розділів теоретичної астрономії — небесна механіка. Побачене в телескоп спирало дух і зачаровувало. Там у високості народжувалися, жили й зникали зорі. І вона, Олена Полонська, віднині посвячена у їх секрети.У 1968 році Казимирчак-Полонська, захистивши докторську дисертацію на тему «Теорія руху коротко-періодичних комет і проблеми еволюції їхніх орбіт», втретє стала доктором наук. Це була робота світового значення, за яку їй присудили найвищу для астрономів премію ім. Ф. О. Бредихіна.

Доктор астрономії Олена Казимирчак-Полонська — член Міжнародного астрономічного Союзу, автор 109 наукових робіт. За її теоретичними дослідженнями й обчисленнями руху планет за 400 років американські астрономи відшукали комети, які загубили спостерігачі. Вона вперше точно визначила, як впливають на рух комет збурення від великих планет, і підтвердила своїми обчисленнями гіпотезу про захоплення комет Сонячною системою.

У 1978 році її іменем названо малу планету № 2006—так світова астрономічна спільнота вшанувала роботу Олени Іванівни Казимирчак-Полонської, видатного вченого-астронома.

 

No Comments

Comments are closed.